Warren Buffett investice a strategie a akcie
Benjamin Graham Peter Lynch Philip Fisher metody

    Home - index
    Akcie Evropa
    Akcie Čechy
    Akcie USA
    Akcie různé
    Dividendy stále
    Indexy
    Fondy
    Technická analýza
    Fundamentální analýza
    Moudrosti
    Expert investice
    ♠ ♥ ♣ ♠ ♥ ♣
    Diskuse otázky odpovědi
    Zima sníh mráz

Experti a jejich strategie :

Warren Buffett je schopný manager pojistovny. Snazí se vlastnit velké mnozství akcií schopných firem a malé firmy celé. Nejde mu o rust kurzu akcií a tedy behem krachu 2000-2002 jen malé mnozství akcií prodal. Prevezmeme od nej : koupit akcie bezkonkurencních firem za rozumnou cenu.

Benjamin Graham by nám mohl dát radu : koupit akcie fundamentálne levne s P/E pod 15 , s P/B pod 1 = KBV pod 1. Nízké zadluzení podniku , vlastní kapitál 2x vyssí nez cizí , maximálne 1:1. Rust rocního zisku podniku aspon +7% rocne. Benjamin Graham od r. 1975 doporucuje koupit akcie s potenciálem rustu +50% za 2 roky a prodat , kdyz se ten potenciál ztratí , nebo neni za 2 roky +50% dosazeno. Ten potenciál +50% za 2 roky znamená nízké P/E ( jako 15 ) a vysoký rust rocního zisku podniku G ( jako 25% ). Tedy PEG pod 1 , lépe pod 0,7.

Peter Lynch expert na akcie a manager fondu nám dá nápad : kupovat akcie s PEG pod 1 , ale na rozdíl od nej , nemá význam prodávat akcie do roka , lépe je drzet akcie dokud podnik zvysuje svuj rocní zisk o více procent nez je P/E , tedy dokud je PEG pod 1.

Kenneth L. Fisher je dobrý manager akciového portfolia , nebot 70% akcií na pocátku krachu 2000 prodal , behem krachu mel v portfoliu pro své klienty z 35% státní dluhopisy a z 35% opce na pokles akciových indexu a koupil zas masivne akcie za vetsinu penez portfolia na konci krachu 2002. Ken Fisher nám dá nápad kupovat akcie s P/S pod 1 = KUV pod 1 , od podniku s rostoucím rocním ziskem. Jaké akcie koupil Ken Fisher

John Templeton by koupil akcie s PEG 0.5 az 0.1.


Site Meter